Skip links

7 celoročních tipů, které určitě nevynechat

Krkonoše nabízí plno zajímavých a krásných míst, kam se vydat na výlety. Přestože celodenní koupání ve finském sudu a odpočinek v sauně zní hodně lákavě, byla by škoda nevyužít alespoň pár dní na cestování po okolí. Proto sbalte batohy, zavažte tkaničky, vyrážíme na výlet! ​

Jen 40 km od Vás!

Sněžka

Vynechat výstup na Sněžku, když se nacházíte cca 40 km od nejvyšší hory České republiky, by byl hřích. Na vrchol hory vede pohodlně přístupná cesta.

Tip: Doporučujeme vystoupat brzy ráno, abyste viděli dechberoucí východ slunce na Sněžce.

Jeden z nejmohutnějších vodopádů v ČR.

Mumlavské vodopády

Mumlavské vodopády poblíž Harrachova jsou místem, kam určitě zamiřte s fotoaparátem. Jde o cca 10 m vysoký skalní stupeň v žulovém řečišti. Jedná se o jeden z nejmohutnějších vodopádů v České republice. Cesta k vodopádům je dobře přístupná, a tak je vhodná jak na pěší túru, tak i pro rodiny s kočárky. Nedaleko vodopádu stojí Mumlavská bouda, dříve hájenka, dnes restaurace, kde můžete nabrat síly na další cesty.

Plno aktivit po celý rok!

Ski areál Špindlerův Mlýn

Nabízí plno aktivit v letním i zimním období. V létě můžete město a jeho okolí procestovat pěšky na různých turistických trasách nebo naučných stezkách. V zimě můžete zabalit lyže a vydat se na sjezdovku. Na místě je dostupná půjčovna, kde vám půjčí nejen lyže nebo snowboard. V letních měsících i kola nebo koloběžky.

Více informací naleznete na jejich stránkách: Špindlerův Mlýn | Krkonoše (skiareal.cz)

„Brána Krkonoš“

Vrchlabí

V dávných dobách bylo město Vrchlabí ves pro horníky, hutníky a skláře, proto je nazýváno „Bránou Krkonoš“. Abyste město pořádně prozkoumali, můžete se vydat malou okružní cestou. Začít můžete u nejstaršího vrchlabského domu se sedmi štíty. Poté se vydáte cestou podél řeky Labe, kolem Kulturního domu Střelnice. Poznáte, v jakém filmu se dům objevil? Dále to vezmete kolem kostela sv. Vavřince, směrem ke klášteru a skrz klášterní zahradou k zámku a zámeckou zahradou zpátky na radnici.
Vrchlabí nabízí mnohem více míst, kam se podívat.

Určitě se podívejte na jejich webové stránky, kde najdete více tipů: Turistický portál Vrchlabí (mestovrchlabi.cz)

Nově postaveno!

Aquacentrum Vrchlabí

Nové aquacentrum, postaveno v roce 2022, nabízí plavecký bazén se 4 dráhami. Relaxační bazén s atrakcemi. Vnitřní vířivku i venkovní vířivku. Pro ty nejmenší dětské brouzdaliště. Součástí je také parní kabina.

Otevírací dobu a více informací naleznete na stránkách: Aquacentrum Vrchlabí (aquacentrum-vrchlabi.cz)

Zažíjte safari!

Zoo Dvůr Králové

Safari park Dvůr Králové je ideální tip na celodenní výlet plný zvířátek a nevšedních zážitků. Zoo je rozdělena do několik pavilon, expozic, nabízí tropické bažiny a velké voliéry, vodní světy a jedovatou Afriku. Projít se můžete také tropickým lesem. Nevšedním zážitek je safari. Stát se můžete také ošetřovatelem nebo kuchařem.

Nenechte si ujít ani speciální akce, které zoo pořádá během celého roku. Safari Park Dvůr Králové

7 km dlouhá trať!

Na běžky do Vejsplach

Vejsplachy nabízí dvě tratě. Zelená trať je uměle zasněžovaná a na běžkách si můžete zasportovat až do večerní 20. hodiny. Při dostatku přírodního sněhu můžete lyžovat i na modré trati. Délka tratí je dlouhá cca 7 km.

Aktuální informace o dostupnosti a podrobnou mapu tras získáte na stránkách www.nabezky.cz

Kam na lyže v okolí Vrchlabí

V zimě se k nám pravděpodobně vydáte za sněhem. Proto pro Vás máme seznam ski areálu, kam se můžete vydat za zimními radovánkami:

Ski areál Kněžický vrch 
– cca 4km od ubytování
Ski areál Herlíkovice 
– cca 7km od ubytování
Ski areál Dolní Dvůr
– cca 9km od ubytování
– vhodné pro lyžování s dětmi
Ski areál Černý Důl
– cca 12km od ubytování
Ski areál Špindlerův mlýn
– cca 17km od ubytování