Skip links
Glamping Liška v Krkonoších

Co je to glamping?

Slovo "glamping" vzniklo spojením dvou anglických slov. Glamorous, které znamená půvabný nebo okouzlující a ze slova camping, v překladu kempování.

Glamping ubytování tak představuje pohodlný způsob kempování, který kombinuje dobrodružství na čerstvém vzduchu s vysokým standardem pohodlí. V dnešní době se můžete ubytovat v originálních a v nevšedních objektech jako jsou designové stany, nádherné chaty nebo moderní kontejnery. Mnohdy ubytování bývá umístěno i na neobvyklých místech. Přespat tak můžete na stromě, na vodě nebo na úplné samotě na kraji lesa. Glamping je oblíbeným trendem pro ty, kteří hledají autentický zážitek v přírodě s dotykem elegance a komfortu.

Glamping Liška v Krkonoších

Málokdo možná ví, že glamping se objevil už v 19. století, kdy si bohatí a šlechtici zařizovali stany podobné glampingu. U nás se začal rozšiřovat v 21. století.

Glamping se stává stále populárnější volbou pro lidi, kteří chtějí prožít dovolenou v přírodě, ale cítit se jako v hotelu. Ubytování je vhodné pro páry, rodiny, jednotlivce i partu přátel a většinou nabízí možnost odpočinku od hektického městského života.

Natolik se nám myšlenka glampingu líbila, že jsme se rozhodli stan postavit i v našem kempu. A tak se v roce 2020 začalo na novém ubytování pracovat. Chtěli jsme, aby pobyt byl opravdu unikátní. Proto jsme se rozhodli přidat venkovní wellness v podobě finské vany a privátní sauny. Při budování jsme nezapomněli také na gril zónu pro nerušené grilování dobrot přímo u stanu a odpočinkovou zónu s lehátky.

Makali jsme o sto šest a koncem roku, 25. prosince, jsme poprvé spustili rezervace. Za tu dobu jsme u nás přivítali páry, které slavily speciální příležitosti. Partu kamarádů, kteří se tu loučili se svobodou. Rodiny s dětmi, ale i svatební pár, který se rozhodl říct si tu své ano.

Podle pochval, které od hostů dostáváme víme, že postavit glamping stan bylo dobré rozhodnutí. Rádi v našem stanu přivítáme i Vás.